ՄԻ ԹԵԹԵՎ ՄԱՄՈՒԼ. Սերոբ Տեր-Պողոսյանի քրեական գործով
ՀՀ վարչապետի նախկին խորհրդական, ՀՀ ոստիկանությանը կից հասարակական խորհրդի նախկին անդամ, մանկապիղծ Սերոբ Տեր-Պողոսյանի քրեական գործով տուժողները շուրջ 10-ն են, որոնցից մեկը պատմել է Ալավերդիում «Արամյանցների» «տղայական երկնագույն» երեկույթների մասին:
Ըստ գործում առկա ցուցմունքների` Տեր-Պողոսյանը 13-ամյա տղային սպառնացել է, որ եթե իրենց սեքսուալ հարաբերությունների մասին որևէ մեկին պատմի, ապա բանակում ծառայելիս խնդիրներ կունենա:
Այս մասին գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը` հավելելով, որ իրենց տեղեկություններով` Տեր-Պողոսյանի քրեական գործով դատավարությունը նախատեսվում է սկսել 15-20 օրից:

«Жоховурд»: Новые подробности «голубых вечеров» в Алаверди
В рамках уголовного дела, возбужденного в отношении бывшего советника премьер-министра Армении, члена Общественного совета при полиции, педофила Сероба Тер-Погосяна, фигурируют имена десяти пострадавших, один из которых рассказал об организуемых в городе Алаверди «голубых вечерах».
Как пишет газета «Жоховурд», согласно свидетельствам, С.Тер-Погосян пригрозил 13-летнему мальчику устроить ему проблемы в армии, если он станет рассказывать кому-либо об их сексуальных отношениях.
Издание также отмечает, что по имеющимся сведениям, следующее судебное заседание по делу Тер-Погосяна намечено через 15-20 дней.