«Ռեալը» չի կորցնում Նեյմարին ձեռք բերելու հույսը
Մադրիդի «Ռեալը» չի կորցնում «Սանթոսի» և Բրազիլիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Նեյմարի տրանսֆերը ձեռք բերելու հույսը: Իսպանական գրանդի ներկայացուցիչներն արդեն մեկնել են Հարավային Ամերիկա` 19-ամյա ֆուտբոլիստի գործակալ Վագներ Ռիբեյրոյի հետ բանակցություններ վարելու համար: Այս մասին հայտնում է «Lancenet»-ը:
Երիտասարդ տաղանդի համար «Արքայական ակումբը» պատրաստ է վճարել մինչև 45 մլն եվրո, իսկ ֆուտբոլիստին կարող է առաջարկել տարեկան 5 մլն եվրո աշխատավարձ:
Իր հերթին` բրազիլական ակումբի ղեկավարությունը մեկ անգամ չէ հայտարարել, որ պատրաստ չէ բաժանվել այդ ֆուտբոլիստից:

Real Madrid to negotiate for Neymar
Real Madrid officials have traveled to Brazil to negotiate the transfer of Santos forward Neymar, according to Lancenet.
It is also reported Real Madrid are prepared to meet Neymar’s €45 million (£40m) release clause, while offering the player an annual salary in the excess of €5 million (£4.5m).
Earlier on Tuesday, Neymar’s father revealed that the player wished to compete in the Club World Cup with Santos in December, but refused to rule out the possibility of the forward switching clubs during the summer transfer window.