ՀԱԱՊ-ի տարեկան ընդհանուր ժողով. նոր նախագահը Էդուարդ Մուրադյանն է
2011թ.-ի հուլիսի 22-ին տեղի է ունեցել Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի (ՀԱԱՊ) 11-րդ Տարեկան ընդհանուր ժողովը, որը վարում էր ՀԱԱՊ-ի նախագահ Դավիթ Աթանեսյանը:
Այս մասին տեղեկացնում են ՀԱԱՊ-ի լրատվության բաժնից` նշելով, որ ժողովին քննարկվել են մի շարք հարցեր, այդ թվում` կազմակերպության նվաճումները, զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև ներկայացվել են ՀԱԱՊ-ի ֆինանսական հաշվետվությունները:
Ընդհանուր ժողովը որոշումներ է կայացրել մի շարք կազմակերպչական հարցերի շուրջ և հաստատել ՀԱԱՊ կանոնադրության մի քանի երկար սպասված փոփոխություններ: Մասնավորապես` ընդհանուր ժողովը որոշում է կայացրել Տնօրենների խորհրդի կազմը (Տնօրենների խորհրդի անդամներ) ընդլայնելու` անդամների թիվը 8-ից 12 դարձնելու մասին:
Ընդհանուր ժողովը որպես ՀԱԱՊ նախագահ է ընտրել «Պրուդենս» իրավաբանական ընկերության տնօրեն և բաժնետեր Էդուարդ Մուրադյանին: Նախկին նախագահ Դավիթ Աթանեսյանը («Առաջին հիփոթեքային ընկերություն» ՈՒՎԿ ՍՊԸ) և տնօրեն Գեորգի Իսայանը («Էլ Թի Էքս Քրիդենս Արմենիա» ՍՊԸ) ընտրվել են 1-ին և 2-րդ փոխնախագահների պաշտոնում: Ընդհանուր ժողովը ընտրել է նոր տնօրեններ` Արարատ Ղուկասյան (Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ), Դիանա Ղազարյան («Բուզ Ալլեն Համիլթոն Ինկ.» ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչություն), Դավիթ Դավթյան («Սիգար Արիստոկրատ»), Դավիթ Սարգսյան («Ամերիա» ընկերությունների խումբ ՓԲԸ), Գագիկ Արզումանյան («Արմենիան Քոփեր փրոգրամ» ՓԲԸ), Գառնիկ Տոնոյան («Կասկադ Ինշուրանս» ապահովագրական ՓԲԸ), Կարեն Զաքարյան («ՆԱՍԴԱՔ ՕէՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ), Հեյկո Կռայսել («Ցեպելին Արմենիա» ՍՊԸ) և Տիգրան Գասպարյան («Քեյ-Փի-Էմ-Ջի Արմենիա» ՓԲԸ):
Ըստ տեղեկատվության, ՀԱԱՊ-ն անկախ բիզնես ասոցիացիա է, որը Հայաստանում գործում է 2000թ.-ից: ՀԱԱՊ-ն ներկայացնում է Հայաստանի տնտեսության գրեթե բոլոր բիզնես ոլորտների մոտ 100 անդամ կազմակերպությունների շահերը: Նպատակ ունենալով բարելավել գործարար միջավայրը և ներկայացնել լավագույն գործարար փորձառությունը Հայաստանում` ՀԱԱՊ-ն սերտորեն համագործակցում է ՀՀ կառավարության, միջազգային կազմակերպությունների և առավել լայն գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ: ՀԱԱՊ-ն -ի առևտրի պալատի և Ամերիկայի առևտրի պալատների Եվրոպական խորհդրի անդամ է:

On July 22, 2011, American Chamber of Commerce in Armenia (AmCham) held its eleventh Annual General Meeting in the Armenia Marriott Hotel, chaired by AmCham President David Atanessian. Among the many issues discussed the meeting focused on the achievements and development prospects of the organization, as well as the financial reports. The General Meeting ruled on a number of organizational issues and approved several long pending amendments to the Charter of AmCham. Specifically, the General Meeting resolved to increase the number of directors (members of the AmCham Board of Directors) from 8 to 12.
The General Meeting elected Edward Mouradian of the Prudence Law Firm as the new AmCham President. Former President David Atanessian of First Mortgage Company Armenia and Director Georgi Isayan of LTX-Credence Armenia were also elected to serve as the First and Second Vice Presidents, respectively. The General Meeting then elected the following new directors: Ararat Ghukasyan of Byblos Bank, Diana Ghazaryan of Booz Allen Hamilton, David Davtian of Cigar Aristocrat, David Sargsyan of the Ameria Group of Companies, Gagik Arzumanyan of the Armenian Copper Program, Garnik Tonoyan of Cascade Insurance, Karen Zakaryan of NASDAQ OMX, Heiko Kreisel of Zeppelin Armenia, and Tigran Gasparyan of KPMG.
AmCham is an independent business association operating in Armenia since 2000. AmCham represents the interests of around 100 member-companies from almost every business segment of the Armenian economy. In pursuit of a better business environment and the promotion of best business practices, AmCham closely cooperates with the Armenian government, international organizations, and the wider business community. AmCham is a member of the U.S. Chamber of Commerce and European Council of American Chambers of Commerce.