Ստրոսս-Կանի գործով ԶԼՄ-ները հրապարակել են «բժշկական արդյունքները»
Ֆրանսիական «L'Express» շաբաթաթերթը հրապարակել է Նաֆիսատու Դիալլոյի «բժշկական հետազոտության արդյունքները», ով բռնաբարության մեջ է մեղադրում ԱՄՀ նախկին ղեկավար Դոմինիկ Ստրոսս-Կանին:
Հոդվածը հրապարակվել է օգոստոսի 16-ի համարում: Տեքստում կա «Հասցված վնասվածքների պատճառը` հարձակում» արտահայտությունը:
Դիալլոյի փաստաբանները պնդում են, որ հրապարակված բժշկական զեկույցը հաստատում է իրենց պատվիրատուի ճշմարտացիությունը:
Ստրոսս-Կանի պաշտպաններն իրենց հերթին ընդգծել են, որ զեկույցը կազմված է միայն Դիալլոյի խոսքերի հիման վրա:

Lawyers for former International Monetary Fund leader Dominique Strauss-Kahn fought back Tuesday after a media report said a medical examination listed "assault" and "rape" as the causes of injuries to a hotel housekeeper who accuses him of sexual assault.
"Cause of injuries: Assault. Rape," the medical report reads, according to L'Express.
The account echoes allegations in the criminal case against Strauss-Kahn and in Diallo's lawsuit against him.
Strauss-Kahn, a former French presidential candidate, denies the allegations, and his lawyers have said anything that happened between the two wasn't forced, AP reported.