Սինոփսիսի 2011 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի տվյալները
Սինոփսիս ընկերությունը` կիսահաղորդիչների նախագծման, ստուգման և արտադրության համար ծրագրային միջոցների և մտավոր սեփականության ոլորտի համաշխարհային առաջատարը, այսօր հայտնել է 2011 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի տվյալները:
2011 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի համար Սինոփսիսը հայտնել է 386.8 մլն ԱՄՆ դոլար եկամտի մասին` 2010 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի 336.9 մլն ԱՄՆ դոլարի համեմատ, որն աճել է 14.8 %-ով:
«Սինոփսիսը երրորդ եռամսյակում ապահովելէ բարձր եկամուտ, շահույթ յուրաքանչյուր բաժնետոմսից և դրամական հոսք, և մենք վստահ ենք, որ 2011 թվականի ֆինանսական տարին կավարտենք հաստատուն և հզոր արդյունքներով,- ասում է Սինոփսիսի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Աարտ դե Ջիզը: - Նախագծման աշխատանքների ծավալը շարունակում է աճել, ինչը պայմանավորված է մոբիլ սարքավորումների, ամպային ենթակառուցվածքների և էլեկտրոնային բովանդակությամբ բազմաթիվ ամենօրյա օգտագործման ապրանքների նկատմամբ պահանջարկով: Սինոփսիսը վերջիններիս շուկաների հաջողության անբաժանանելի մասն է կազմում»:
GAAP տվյալներ
Հաշվապահական հաշվառման ամերիկյան համակարգի (GAAP) տվյալներով 2011 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի մաքուր եկամուտը կազմել է 52.1 մլն ԱՄՆ դոլլար կամ բաժնետոմսի համար 0.35 ԱՄՆ դոլար` համեմատած 2010 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի 39.3 մլն ԱՄՆ դոլարի կամ բաժնետոմսի համար 0.26 ԱՄՆ դոլարի հետ:
Ոչ GAAP տվյալներ
Ոչ GAAP տվյալներով 2011 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի մաքուր եկամուտը կազմել է 68.1 մլն ԱՄՆ դոլար կամ բաժնետոմսի համար 0.46 ԱՄՆ դոլար, համեմատած ոչ GAAP տվլալներով 2010 ֆինանսական տարվա երրորդ քառորդի 58.2 մլն ԱՄՆ դոլարի կամ բաժնետոմսի համար 0.39 ԱՄՆ դոլարի հետ:

Synopsys, Inc. (Nasdaq: SNPS), a world leader in software and IP for semiconductor design, verification and manufacturing, today reported results for its third quarter of fiscal year 2011.
For the third quarter of fiscal year 2011, Synopsys reported revenue of $386.8 million, compared to $336.9 million for the third quarter of fiscal 2010, an increase of 14.8%.
"Synopsys delivered strong revenue, earnings per share, and cash flow in the third quarter, and we are confident that we will exit fiscal 2011 with a great deal of strength," said Aart de Geus, chairman and CEO of Synopsys. "Design activity continues unabated, driven by demand for mobile devices, cloud infrastructure, and electronics content in many every-day products. Synopsys is integral to the success of these end markets."
GAAP Results
On a generally accepted accounting principles (GAAP) basis, net income for the third quarter of fiscal 2011 was $52.1 million, or $0.35 per share, compared to $39.3 million, or $0.26 per share, for the third quarter of fiscal 2010.
Non-GAAP Results
On a non-GAAP basis, net income for the third quarter of fiscal 2011 was $68.1 million, or $0.46 per share, compared to non-GAAP net income of $58.2 million, or $0.39 per share, for the third quarter of fiscal 2010, Synopsys press office reported.