ԵՄ-ն ու Ռուսաստանը պետք է միավորեն իրենց տնտեսական գոտիները
Ռուսաստանը և Եվրամիությունը պետք է միավորվեն` ի հակակշիռ ԱՄՆ-ի, Չինաստանի և Հնդկաստանի տնտեսությունների. «Վեդոմոստի» թերթին տրված հարցազրույցում կարծիք է հայտնել Ֆրանսիայի նախագահի` ֆրանս-ռուսական գործարար կապերի գծով հատուկ ներկայացուցիչ Ժան-Պիեռ Տոման: Տեղեկացնում է «BBC»-ն:
Համաձայն հաղորդագրության` նա տեղեկացրել է, որ աշնանը Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլ Սարկոզին կներկայացնի զեկույց` Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի միջև տնտեսական համատեղ տարածք ստեղծելու առաջարկներով:
Տոման ավելացրել է, որ Ֆրանսիան աջակցում է Ռուսաստանի` եվրոպական տնտեսական տարածք մուտք գործելուն, ինչի մասին բազմիցս հայտարարել են երկու երկրների նախագահները:
Նրա կարծիքով, եվրոպական երկրները պետք է «համախմբվեն» և արտադրանք թողարկեն ոչ միայն իրենց երկրների, այլև ամբողջ Եվրոպայի համար:

Russia and European Union should come together and become a counterbalance for the US, Chinese and Indian economies, Jean Pierre Thomas – Special Representative of the President of the French Republic for French-Russian Business Relations Development told during the interview given to “Vedomost” newspaper.
According to the release he has informed that French President Nicolas Sarkozy will present a report in fall, which will include a plan on creating an economic area between Russia and France.
Jean Pierre Thomas believes the European countries should unify and give product not only for their own countries but also for the whole Europe.