Բակո Սահակյանը մասնակցել է «Ավիս» բիզնես-կենտրոնի բացմանը
ԼՂՀ նախագահի մամլո գրասենյակից տեղեկացնում են, որ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մայրաքաղաք Ստեփանակերտում մասնակցել է «Ավիս» բիզնես-կենտրոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է մեր հանրապետությունում նման կարգի առաջին հաստատության հիմնադրումը՝ հույս հայտնելով, որ կենտրոնը էական դերակատարություն կունենա Արցախում ձեռներեցության զարգացման, նոր բիզնես կուլտուրայի տարածման, միջազգային առաջատար փորձի ներդրման գործում:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պետությունը շահագրգռված է բիզնես-կենտրոնների ցանցի զարգացման մեջ եւ ըստ ամենայնի կաջակցի այդ գործընթացին:
Միջոցառմանը մասնակցել են վարչապետ Արա Հարությունյանը, ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլեգ Եսայանը, պաշտոնատար այլ անձինք, գործարարներ ու տարբեր ընկերությունների ներկայացուցիչներ:

Bako Sahakyan partook in opening ceremony of Avis business center
On 7 September President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan partook in capital Stepanakert at a solemn ceremony of opening the “Avis” business center.
President Sahakyan noted the importance of establishing such institution in our republic expressing hope that the center would have a substantial role in developing entrepreneurship, promoting new business culture and introducing advanced international experience in Artsakh.
The President noted that the state was interested in developing business center network and would assist this process in every possible way.
Prime-minister Ara Haroutyunyan, ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Russian Federation Oleg Yesayan, other officials, businessmen and representatives of different companies partook at the event.