Վ. Մինասյան. «Հավատում էի, որ կհաղթենք, բայց ոչ այսպիսի հաշվով»
Սլովակների նկատմամբ տոնած խոշոր հաշվով հաղթանակից հետո Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշել է, որ հպարտանում է այս թիմով, քանի որ նրանք Ժիլինայում ֆանտաստիկ խաղ են ցուցադրել` հասնելով տպավորիչ արդյունքի:
«Ինչպես արդեն նշել եմ, մենք ուսումնասիրել էինք Սլովակիայի հավաքականի խաղը և ամենայն լրջությամբ էինք պատրաստվել այս հանդիպմանը,- ավելացրել է նա:- Հավատում էի, որ կարող ենք հաղթել, բայց այսպիսի հաշիվ չէի սպասում»:
Այս հաղթանակում փոքր չէ նաև հենց իր` Վարդան Մինասյանի լուման: Սովորաբար ընդունված է ասել, որ երկրորդ խաղակեսը գլխավոր մարզիչների խաղակեսն է: Եվ այդ խաղակեսում հայ ֆուտբոլիստները 4 անպատասխան գնդակ ուղարկեցին Սլովակիայի ուժեղ հավաքականի դարպասը: Այսքանով ամեն ինչ հստակ ասված է…

В.Минасян: Я верил, что мы можем победить, но не с таким счетом
Главный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян после победы своих подопечных с крупным счетом над командой Словакии в Жилине отметил, что гордится командой, поскольку они показали фантастическую игру, достигнув впечатляющих результатов.
«Как я уже говорил, мы изучили игру сборной Словакии и подготовились к этой встрече со всей серьезностью», - заявил В.Минасян. При этом главный тренер армянской сборной отметил: «Я верил, что мы можем победить, но не с таким счетом».
Следует отметить, что в успехе сборной не мала роль и самого Вардана Минасяна. Принято считать, что второй тайм – это тайм главного тренера. И именно во втором тайме армянские футболисты направили 4 мяча в ворота сильнейшей команды – сборной Словакии.
Напомним, накануне в рамках отборочного турнира чемпионата Европы по футболу сборная Армении в Жилине со счетом 4:0 разгромила словаков и поднялась на третье место – 14 очков. В составе армянской сборной отличились Юра Мовсисян, Генрих Мхитарян, Геворк Казарян и Артур Саркисов.