Ստեփան Սաֆարյանի առավոտը` հանրահավաքից հետո
«Ես այսօր արթանացա, և իշխանությունը դեռ նույնն է»,- փաստը հայտնեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը՝ անդրադառնալով նախօրեին կայացած ՀԱԿ հերթական հանրահավաքին և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տված 24 ժամյա վերջնաժամկետին:
«Ինձ համար ոչ միայն կարևոր է իշխանությունների հեռանալը, այլև՝ շատ կարևոր է, թե ով է գալու նրանց փոխարեն: ՀՀ երեք նախագահները նույն խմբի անդամներն են, նույն գաղափարների կրողները: Նրանցից յուրաքանչյուրն իշխանությունը ստանձնելիս չի հրաժարվել նախորդի վարած քաղաքականությունից»,- ասաց Ս. Սաֆարյանը:
Նախօրեին կայացած հանրահավաքում ՀԱԿ առաջնորդի ելույթը գնահատեց որպես դասախոսություն`անցյալի մասին. «Տպավորություն էր, որ Տեր-Պետրոսյանը կանգ է առել 2008-ի մեջ և այդ ժամանակաշրջանում մնացել»,- ասաց Սաֆարյանը և ավելացրեց, որ Տեր-Պետրոսյանի վերլուծությունները «Վիկիլիքսի» մասին խիստ մասնակի էին:

Утро Степана Сафаряна
«Сегодня я проснулся и увидел, что в Армении пока прежняя власть», - сказал сегодня на встрече с журналистами руководитель парламентской фракции партии «Наследие» Степан Сафарян, комментируя вчерашний митинг оппозиционного «Армянского конгресса» и выдвинутый Левоном Тер-Петросяном 24-часовой ультиматум.
«Для меня важно не только смена власти, но очень важно то, кто же их заменит. Все три президента Армении являются членами одной группы, носителями одной идеи. Каждый из них, приходя к власти, не отказывался от политики предшественника», - сказал С.Сафарян.
Он оценил вчерашнее выступление лидера АНК Л.Тер-Петросяна в качестве лекции о прошлом.
«Создалось впечатление, что Тер-Петросян остался в 2008 году», - отметил он, добавив также, что оценки Тер-Петросяна по теме Wikileaks были строго выборочными.