Սեպտեմբերի 15-ին կնշվի Հրանտ Դինքի 57-ամյակը
««1.500.000+1» Հայրենիք-Սփյուռք Մշակութային Կամուրջ» ՀԿ-ն սեպտեմբերի 15-ին Ա. Բաբաջանյանի անվան դահլիճում կազմակերպում է Հրանտ Դինքի 57-ամյակին նվիրված միջոցառում։ Այս մասին հայտնում են ՀԿ-ից:
Ծրագրի համերգային մասում ելույթ կունենան աշուղներ, երաժիշտներ և պարային համույթներ: Ներկայացվելիք ստեղծագործությունների մի մասը հատուկ գրվել է հենց այդ օրվա համար։
Հայոց ցեղասպանության 95-100-ամյա հոբելյանական «Ավետիս Ահարոնյան» առաջին աստիճանի ոսկե շքանշանով կպարգևատրվեն երգիչ-երգահան, դերասան Շառլ Ազնավուրը, ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը և այլք։

В Армении отметят 57-летие Гранта Динка
В Армении 15 сентября отметят 57-летие убитого в Стамбуле редактор армяноязычной газеты «Акос» Гранта Динка. Инициатором проведения мероприятия является общественная организация «1.500.000+1» культурный мост Родина-Диаспора».
В рамках мероприятия прозвучит народная музыка, выступят танцевальные коллективы. Некоторые произведения созданы специально для этого дня.
Кроме того, юбилейной медалью 95-100 летия Геноцида армян «Аветис Агаронян» будут награждены известный шансонье Шарль Азнавур, начальник полиции Армении Алик Саркисян и др.