Բ.Սահակյանը ծանոթացել է ֆիլտր-կայանների շինարարական աշխատանքներին
ԼՂՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից հայտնում են, որ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտի N1 և N2 ֆիլտր-կայաններ ու ծանոթացել այնտեղ իրականացվող շինարարական աշխատանքներին:
Նախագահը նշել է, որ ֆիլտր-կայանները հանդիսանում են մայրաքաղաքի համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող օբյեկտներ և պետք է համապատասխանեն միջազգային չափանիշներին:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականցման, այդ թվում` N2 ֆիլտր-կայանում աշխատանքային տեմպերի բարձրացման ուղղությամբ:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է նաև մայրաքաղաքում կառուցվող Հայ ազգի գոյատևման պայքարի բոլոր նահատակների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիր: Բակո Սահակյանը կարևորել է այս նախագծի նշանակությունը` հատկապես մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության տեսանկյունից:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР посетил стратеги важные фильтрационные станции
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил сегодня фильтрационные станции N1 и 2 столицы Степанакерта и на месте ознакомился с проводимыми там строительными работами.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Б.Саакян отметил, что эти станции являются стратегически важными для столицы объектами и они должны соответствовать международным стандартам.
Глава государства дал конкретные поручения по надлежащему осуществлению проводимых работ, в том числе повышению темпов работы на фильтрационной станции N 2.
В тот же день президент Б.Саакян посетил строящийся в столице Мемориальный комплекс памяти павших в борьбе за жизнь армянского народа. Бако Саакян отметил важность данного проекта для столицы и страны, особенно в контексте патриотического воспитания подрастающего поколения.
Президента сопровождали премьер-министр НКР Ара Арутюнян, мэр Степанакерта Вазген Микаелян и другие должностные лица.