ՀՀ անկախության 20-ամյա տարեդարձին նվիրված համերգ Մոնրեալում
Հոկտեմբերի 01-ին Bonjour l'Armռnie ծրագրի շրջանակներում Մոնրեալի Արվեստների պալատի (Place des Arts) համերգային դահլիճում կայացավ համերգ` նվիրված ՀՀ անկախության 20-րդ տարեդարձին (երաժշտական ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյան): Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Միջոցառմանը ներկա էին տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, Մոնրեալի հյուպատոսական կորպուսի անդամներ: Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարած Armeոian Jazz Band-ի նվագակցությամբ ելույթ ունեցան երգիչներ Եվա Ռիվասը, Ինգա և Անուշ Արշակյանները, Ալլա Լևոնյանը, ինչպես նաև կանադացի երգիչներ:
Հաջորդ օրը` հոկտեմբերի 02-ին, Հայկական առաքելական եկեղեցու Կանադայի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր տաճարում տեղի ունեցավ տոնական սուրբ պատարագ` նվիրված ՀՀ Անկախության 20-րդ տարեդարձին: Այնուհետև տեղի ունեցավ ընդունելություն, որի ավարտին ներկաներին շնորհավորական ուղերձով դիմեց ՀՀ դեսպանը:

Concert dedicated to the 20th anniversary of Armenia in Montreal
On October 01 in the frameworks of the Bonjour l'Armռnie project at the concert hall of Place des Arts in Montreal was held a concert dedicated to the 20th anniversary of the RA Independence day (conducted by Armen Martirosyan), the RA Foreign Ministry of Armenia reported.
Representatives of local self-governing bodies, members of Montreal Consulate corpus attended the event. Yeva Rivaz, Inga and Anush Arshakyans, Alla Levonyan as well as Canadian singers took part in the concert.
Next day on October 02 at the Armenian Apostolic church in Canada was held a holy liturgy dedicated to the 20th anniversary of the RA Independence day.