Զբոսաշրջության խթանման համաժողով` Վենետիկում
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը Իտալիայի Վենետո մարզի, Վենետիկի առևտրի պալատի և Սուրբ Ղազարի Մխիթարյան միաբանության հետ համատեղ, սույն թվականի հոկտեմբերի 4-ին Վենետիկում կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետության և Վենետո մարզի միջև զբոսաշրջության խթանմանը նվիրված աշխատանքային համաժողով:
Համաժողովին մասնակցում են երկու երկրների շուրջ 55 ընկերություններ: Նոյեմբեր ամսին նախատեսվում է պատասխան համաժողովի կազմակերպումը Երևանում:
Համաժողովին բացման խոսքով հանդես եկավ ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը և ներկայացրեց զբոսաշրջության ոլորտում Վենետո-Հայաստան համագործակցության զարգացման հնարավոր ուղիները:
Հանդիպումներ են նախատեսված մարզային իշխանությունների ներկայացուցիչների, Վենետիկի առևտրի պալատի նախագահի և տեղի հայ համայնքի հետ:

Армения и Венеция будут взаимодействовать в сфере туризма
Фонд национальной конкурентоспособности Армении, совместно с итальянским регионом Венето, торговой палатой Венеции и Конгрегацией Мхитаристов на острове Святого Лазаря организовали 4 октября в Венеции рабочую конференцию, посвященную стимулированию взаимодействия в сфере туризма между Арменией и Венецией.
Как сообщает пресс-служба Фонда национальной конкурентоспособности, в конференции участвуют около 55 компаний из двух стран. В ноябре аналогичный форум планируется провести в Ереване.
В ходе конференции выступил исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении Арман Хачатурян, который представил возможные пути развития сотрудничества в сфере туризма между Арменией и Венецией.
Предусмотрены также встречи с региональными властями, председателем Торговой палаты Венеции и представителями местной армянской общины.