People's Choice Award անվանակարգում Հայաստանի պաստառը` լավագույնը
Հոկտեմբերի 8-14-ը Կորեայում, մասնակցությամբ 154 երկրների և շուրջ 400 թղթակից անդամների, կայացել է ՄԱԿ Զբոսաշրջության Համաշխարհային Կազմակերպության (UNWTO) Գլխավոր Ասամբլեայի 19-րդ նստաշրջանը:
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը հաղորդում է, որ նստաշրջանի շրջանակներում կազմակերպված զբոսաշրջային պաստառների Vettor Giusti առցանց քվեարկությամբ ցուցահանդես-մրցույթին, որին մասկացել են ՄԱԿ ԶՀԿ անդամ պետությունները, People's Choice Award անվանակարգում Հայաստանի պաստառը ճանաչվել է լավագույնը:
ՄԱԿ Զբոսաշրջության Համաշխարհային Կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆային ցուցահանդես-մրցույթի գլխավոր մրցանակը հանձնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արա Պետրոսյանին:

From October 8-14 in Korea with the participation of 154 countries and 400 correspondents was held the 19th session of UNWTO.
The RA Economy Ministry reports that in the frameworks of the exhibition-contest of tourist posters organized during the session the poster of the Armenian representation has been chosen as the best one in the People's Choice Award nomination by the Vettor Giusti network election.
Deputy of the RA Economy Ministry Ara Petrosyan received the main prize of the exhibition – contest.