Կոլումբիայում ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է 10 զինվոր
Կոլումբիայի զինված ուժերի 10 զինվորներ դարձել են ահաբեկչության զոհեր, որը կազմակերպվել էր ձախակողմյան ծայրահեղական Կոլումբիայի հեղափոխական զինված ուժերի խմբավորման կողմից:
Նշենք, որ ահաբեկչությունը տեղի է ունեցել Նարինյո նահանգում` Էկվադորի հետ սահմանին. Ծայրահեղականները գործի են դրել ճանապարհին տեղադրված պայթուցիկը այն ժամանակ, երբ այդ ճանապարհով անցնում էին 2 զինվորական ավտոմեքենաներ:
Կոլումբիայի զինվորականները հայտնում են, որ այդ ահաբեկչությունը ամենախոշորն էր այս տարվա ընթացքում: Այդ մասին հաղորդում է ռգ.ռու(rg.ru) կայքը:

Ten soldiers were killed and six wounded in the deadliest guerrilla attack on Colombia’s security forces in more than a year, the army said Friday.
Military chief Gen. Alejandro Navas said “tactical errors” led to the deaths in an apparent ambush around midnight Thursday in the country’s turbulent southwest.
In a radio interview, he did not offer details. The local state governor, Antonio Navarro, told The Associated Press the soldiers died in a mortar attack.
It occurred near the Pacific port of Tumaco and the dead were part of a 27-man platoon on patrol near an African palm plantation.