Հայ փրկարարներն 40 տոննա բեռով  մեկնում են Թուրքիա
Հոկտեմբերի 27-ին Հայաստանը թուրքական Կարմիր մահիկի և Եվրաատլանտյան աղետների արձագանքման համակարգման կենտրոնի միջոցով ստացել է Թուրքիայի կառավարության օգնության պաշտոնական հայտը։
Այսօր երեկոյան ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ներկայացուցիչները Իլ-76 ինքնաթիռով Թուրքիայի Իզմիր քաղաք կտեղափոխեն ՀՀ կառավարության աջակցությունը՝ 40 տոննա բեռ. վրաններ, քնապարկեր, ծածկոցներ, անկողնային պարագաներ։
Թռիչքի ժամի և վայրի վերաբերյալ կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն։ Այս մասին տեղեկացրին ԱԻՆ արտակարգ ալիք լրատվական կենտրոնից:

On October 27 Armenia received the official application of Turkish government by the support of the Turkish Red Crescent and Euro-Atlantic Disaster Response Coordination Center.
Today at the evening the representatives of RA Emergency Situations Ministry will transfer 40 tons of load as an aid from RA government to Turkish Izmir city by IL 76 plane; the aid includes tents, sleeping bags, covers, etc.
Additional information will be provided about the time and place of the flight, informs the press office of the Emergency Situations Ministry of Armenia.