Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի լրացուցիչ փուլի փակումը
Այսօր սփյուռքի նախարարությունում տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի լրացուցիչ փուլի փակումը, տեղեկացնում են նախարարության լրատվական ծառայությունից: Ողջույնի խոսքով հանդես կգա, ծրագրի մասնակիցներին շնորհակալագրեր եւ հավաստագրեր կհանձնի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Հոկտեմբերի 15-28-ը «Արի տուն» ծրագրի լրացուցիչ փուլով Հայաստան են ժամանել Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքի «Համազգային» վարժարանի 23 սան` երկու ղեկավարների հետ: Խմբի 8 երեխա հյուրընկալվել է բարեկամների տանը, 15 երեխա` հյուրընկալ ընտանիքներում:
Արիտունցիները եղել են Օշականում, Մուղնիում, Եղեգնաձորում, Նորավանքում, Գառնիում, Գեղարդում, Էջմիածնում, Ծիծեռնակաբերդում, Երեւանի պատմության ու Էրեբունի թանգարաններում, Մատենադարանում եւ այլուր:

Closure of ‘Ari tun’ program to be held today
On Thursday, in the Armenian Ministry of Diaspora the closure of “Ari Tun” program’s additional phase will take place. Minister Hranush Hakobyan will deliver opening remarks, and will grant certificates to the participants.
As the Ministry’s press service reports 23 students from “Pan-national” college of Marseille, France, have arrived in Armenia on October 15-28. Eight students lived at relatives and 15 at host families.
The program participants visited Oshakan, Mughni, Eghegnadzor, Noravanq, Garni and Geghard, Etchmiadzin, Tsitsernakaberd, they have also visited the Museums of History of Yerevan and Erebuni, Matenadaran and elsewhere.