ԱԺ-ում հարգել են հոկտեմբերի 27-ին զոհերի հիշատակը
Այսօր 1999թ. հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում տեղի ունեցած ողբերգության 12-րդ տարելիցի կապակցությամբ Ազգային ժողովի այգում ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ տեղի ունեցավ հիշատակի արարողություն:
Զոհերի հիշատակին իրենց հարգանքի տուրքը մատուցեցին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ պատգամավորները, խորհրդարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչները, խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողները:
Ներկաները ծաղիկներ դրեցին ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչներ, ՀՀ ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, ՀՀ ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին:

В парламенте почтили жертв теракта 27 октября 1999 года
В парламенте Армении почтили память погибших 12 лет назад в результате теракта в здании законодательного органа членов исполнительной и законодательной властей.
К мемориалу памяти жертвам, установленном в парламентском саду, возложили цветы спикер парламента Овик Абраамян, депутаты, журналисты.
27 октября 1999 года погибли премьер-министр Армении Вазген Саркисян, председатель Национального Собрания Карен Демирчян, вице-спикер Юрий Бахшян, вице-спикер Рубен Мироян, министр по оперативным вопросам Леонард Петросян, депутаты Арменак Арменакян, Генрих Абрамян и Микаел Котанян.