Բացվեց Ապարանի մշակույթի տունը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Արագածոտնի մարզ այցի շրջանակներում այցելեց նաև Ապարան քաղաքի վերանորոգված մշակույթի տուն, ծանոթացավ իրականացված աշխատանքներին։
Լրագրողների հետ զրույցում Ապարանի քաղաքապետ Գոռ Աբրահամյանը նշեց, որ շենքի վերանորոգումը տևել է 5 տարի և այժմ շահագործման է հանձնվում։
«Քաղաքը կունենա նորմալ մշակութային կենտրոն»,- ասաց քաղաքապետը և հավելեց, որ մշակութային կենտրոնում կգործեն տարբեր խմբակներ, որոնք գործելու են անվճար։ Մշակույթի տանը տեղակայված է պատմության թանգարանը, պատանի ստեղծագվործողների կենտրոնը, գրադարանը։
Նշենք, որ 2007-2011թթ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ապրարանի մշակույթի տան վերանորոգման աշխատանքներին պետական բյուջեից հատկացվել է 225.28 մլն դրամ գումար։

Серж Саргсян присутствовал на открытии Дома культуры в Апаране
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в ходе визита в Арагацотнскую область присутствовал на церемонии открытия отремонтированного Дома культуры в Апаране, ознакомился с выполненными работами.
Как отметил в беседе с журналистами мэр Апарана Гор Абраамян, ремонт здания длился 5 лет, и сегодня, наконец, Дом культуры сдается в эксплуатацию. «Город будет иметь нормальный центр культуры», - отметил Г.Абраамян. По его словам, в нем будут действовать бесплатно различные кружки. В Доме культуры размещен также музей истории города, центр юных талантов, библиотека.
Отметим, что в 2007-2011 гг. на ремонт Дома культуры Апарана из государственного бюджета выделено 225.28 млн. драмов.