Բացվեց Ապարանի մշակույթի տունը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Արագածոտնի մարզ այցի շրջանակներում այցելեց նաև Ապարան քաղաքի վերանորոգված մշակույթի տուն, ծանոթացավ իրականացված աշխատանքներին։
Լրագրողների հետ զրույցում Ապարանի քաղաքապետ Գոռ Աբրահամյանը նշեց, որ շենքի վերանորոգումը տևել է 5 տարի և այժմ շահագործման է հանձնվում։
«Քաղաքը կունենա նորմալ մշակութային կենտրոն»,- ասաց քաղաքապետը և հավելեց, որ մշակութային կենտրոնում կգործեն տարբեր խմբակներ, որոնք գործելու են անվճար։ Մշակույթի տանը տեղակայված է պատմության թանգարանը, պատանի ստեղծագվործողների կենտրոնը, գրադարանը։
Նշենք, որ 2007-2011թթ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ապրարանի մշակույթի տան վերանորոգման աշխատանքներին պետական բյուջեից հատկացվել է 225.28 մլն դրամ գումար։

House of Culture in Aparan opened now
Armenian President Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of the renovated House of Culture in Aparan as part of his visit to Aragatsotn region.
Mayor of Aparan Gor Abrahamyan told reporters that it took them 5 years to renovate the House of Culture. The renovated House of Culture includes a history museum, a center for young creators and a library.
“City will have a normal cultural center,” the Mayor said and added that different society groups will be opned in the center which will be free of charge.
The state budget allocated AMD 225,28 million in 2007-2011 for Aparan House of Culture renovation works.