Իսրայելի վրա հարձակվողը կդատապարտվի մահվան
Իսրայելի վրա հարձակվողը կդատապարտվի մահվան: Այդ մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նետանյահուն:
Նրա խոսքերով այդ սկզբունքն էր ընկած իսրայելական բանակի կողմից օդային հարձակման մեջ, որի հետևանքով ոչնչացվեց խմբավորում, որը նախատեսում էր իրականացնել Իսրայելի հրթիռային ռմբակոծությունը:
Բ. Նետանյահուն ընդգծել է, որ այդ օդային հաևձակումը եղել է կետային հարված, որն ուղղված էր «Իսլամական ջիհադ» խմբավորման ակտիվիստների դեմ, որոնք իրենց հերթին ռմբակոծել էին իսրայելական բնակավայրերը:
Ըստ նրա, Իսրայելը կկանխարգելի հրթիռային ռմբակոծման բոլոր փորձերը և անպատճառ հարված կհասցնի նրանց, ով կհամարձակվի դիմել այդ քայլին:

Israel will retaliate when faced with attack
Prime Minister Benjamin Netanyahu said Sunday that Israel had no choice but to retaliate when faced with attack, and would stop "every attempt to fire against Israel and anyone who fires anyway".
Netanyahu told ministers gathered for a special cabinet session in Safed that Israel's defense policy was based on two principles: "Kill or be killed" and "He who harms you should bear the blood on his head".
"I suggest Hamas, Jihad and the other organizations not test our determination to actualize the two principles I have described here," said Netanyahu. "We will harm every attempt to fire against Israel and anyone who fires anyway. We are not tempestuous and we do not want things to deteriorate, but we will defend Israel's citizens determinedly, aggressively and effectively," haaretz.com quotes Netanyahu.