«Նախընտրական փուլում պաշտոնանկություններն օրինաչափ են»
«Պաշտոնանկություններն օրինաչափ են, քանի որ Հայաստանը մտնում է նախընտրական փուլ, և իշխանությունը, ի դեմս կոալիցիայի, ամեն բան անելու է, որպեսզի կարողանա այդ փուլն անցնել»,- անդրադառնալով նախօրեին տեղի ունեցած պաշտոնանկություններին՝ այս մասին ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Նոր ժամանակներ» կուսակցության ղեկավար Արամ Կարապետյանը:
ՆԺԿ ղեկավարը, սակայն, ընդգծեց, որ պաշտանանկությունների մեջ կային անբացատրելի և անհասկանալի դեպքեր, որի օրինակ էր, ըստ նրա, նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի հրաժարականը:
«Կ. Կարապետյանի հրաժարականը և Տարոն Մարգարյանի առաջադրումը նշանակում է, որ ՀՀԿ-ն ընտրությունների նախաշեմին իր ռեսուրսը կենտրոնացնում է Երևանում»,- ասաց նա:
Նույն թեմայի շուրջ ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Արտակ Դավթյանն էլ նկատեց, թե նախընտրական ժամանակշրջանի հետ կապված զարգացումներն ավելի սուր են ընկալվում, քան ասենք կարող էին ընկալվել մեկ տարի առաջ:

Арам Карапетян: Отставки – закономерное явление
«Отставки – закономерное явление, поскольку Армения входит в предвыборный этап, и власти, в лице коалиции, сделают все, чтобы преодолеть этот этап», - заявил лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян.
По его словам, в числе отставок были и непонятные случаи, к примеру, отставка мэра Еревана Карена Карапетяна.
«Отставка К.Карапетяна и выдвижение на эту должность Тарона Маргаряна означает, что Республиканская партия концентрирует свой ресурс в Ереване», - сказал он.
В свою очередь представитель Республиканской партии Артак Давтян заявил, что развития предвыборного периода воспринимаются острее, чем могли бы восприниматься год назад.