Աժ նախագահը հրաժարականի դիմումը կներկայացնի նոյեմբերի14-ին
ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարականի դիմումի վերաբերյալ տարածել է պաշտոնական հայտարարություն, որում մասնավորապես ասված է.
«Նոյեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստ, որի ժամանակ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջարկել է` առաջիկա ընտրություններում ՀՀԿ նախընտրական շտաբը գլխավորի ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Պարոն Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ Նախագահի առաջարկը և իր կողմից առաջարկել Ազգային Ժողովի նախագահի պաշտոնից հրաժարական տալ, որպեսզի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կարողանա կենտրոնանալ միայն նախընտրական գործընթացների վրա:
ՀՀ ԱԺ նախագահը հրաժարականի մասին իր դիմումը, Ազգային ժողովի կանոնակարգ օրենքի համաձայն, պաշտոնապես կներկայացնի Ազգային ժողովի առաջիկա նիստում` նոյեմբերի 14-ին»:

NA Chairman to present resignation application on November 14
“On November 1 was held meeting of RPA executive body during which the RA President, RPA Chairman Serzh Sargsyan suggested Hovik Abrahamyan to head the RPA General Headquarters during the upcoming elections.
Mr. Abrahamyan has accepted the offer and on his turn has suggested giving his own resignation from the position of the chairman of the National Assembly for him to be able to concentrate on the upcoming Parliamentary elections.
On November 14 will take place National Assembly session and the NA chairman Hovik Abrahamyan will officially present his resignation application.”