Բյուջեի քննարկում՝ Բակո Սահակյանի մոտ
Նոյեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն` նվիրված 2012 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված հարցերին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ` նախագահը գոհունակություն է հայտնել բյուջեի ձևավորման գործում օրենսդիր և գործադիր մարմինների սերտ համագործակցության կապակցությամբ` նշելով, որ կարևորագույն այս փաստաթղթի մանրակրկիտ քննարկումները ավելի հավասարակշռված են դարձնում այն:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ 2012 թվականի պետական բյուջեն նույնպես պետք է լինի իրատեսական, պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը և հնարավորություն ընձեռի ապահովել հանրապետության զարգացման դինամիկ տեմպերը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Б. Саакян: Госбюджет 2012 года должен быть реалистичным
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел накануне расширенное совещание, посвященное вопросам, касающихся формирования государственного бюджета 2012 годa.
Президент выразил удовлетворение по поводу тесного сотрудничества законодательного и исполнительных органов, отметив, что детальные обсуждения этого важнейшего документа делают его более взвешенным, отметили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
Глава государства отметил, что государственный бюджет 2012 годa также должен быть реалистичным, сохранить социальную направленность и создать возможность для обеспечения динамичных темпов развития республики.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, депутаты, члены правительства, другие должностные лица.