Բյուջեի քննարկում՝ Բակո Սահակյանի մոտ
Նոյեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն` նվիրված 2012 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված հարցերին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ` նախագահը գոհունակություն է հայտնել բյուջեի ձևավորման գործում օրենսդիր և գործադիր մարմինների սերտ համագործակցության կապակցությամբ` նշելով, որ կարևորագույն այս փաստաթղթի մանրակրկիտ քննարկումները ավելի հավասարակշռված են դարձնում այն:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ 2012 թվականի պետական բյուջեն նույնպես պետք է լինի իրատեսական, պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը և հնարավորություն ընձեռի ապահովել հանրապետության զարգացման դինամիկ տեմպերը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 2 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked an enlarged consultation on issues related to the formation of the 2012 state budget, NKR president’s Press Office reported.
The President expressed his satisfaction with close cooperation between the legislative and executive branches, noting that thorough discussion of this important document makes it more balanced.
The Head of the State noted that the 2012 state budget should be realistic, maintain its social orientation and create possibilities for ensuring the dynamic pace of the country's development.
Speaker of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan, deputies, members of the Cabinet and other officials partook at the consultation.