Վիկ Դարչինյան. «Իմ նպատակը չեմպիոնական 11 գոտի նվաճելն է»
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի թեթևքաշային կարգում IBO-ի վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը հայտարարել է, որ նվաճած չեմպիոնական գոտիներով մտադիր է շրջանցել վեց քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Օսկար դե լա Խոյային:
«Ես ավելի շատ մրցանակներ եմ ուզում: Օսկար դե լա Խոյան 10 գոտի է նվաճել, իսկ ես արդեն 8-ն ունեմ: Ուզում եմ ևս երեք գոտի նվաճել: Դա իմ նպատակն է, և ես ձգտելու եմ հասնել դրան` բռնցքամարտում թիվ 1-ը դառնալու համար: Ուզում եմ, որ կարիերան ավարելուց հետո շարունակեն խոսել իմ մասին, հիշեն ինձ: Մյուս տարի 100 տոկոսով կտեղափոխվեմ երկրորդ թեթևքաշային կարգ, որովհետև ցանկանում եմ միավորել բոլոր գոտիները ներկայիս և նոր քաշային կարգերում»,- Դարչինյանի խոսքերը մեջբերել է championat.ru-ն:

Вик Дарчинян намерен завоевать 11 чемпионских поясов
Чемпион мира в наилегчайшем весе по версии IBO Вахтанг Дарчинян (37-3-1, 27 КО) заявил, что намерен стать №1 в истории бокса, по числу завоеванных чемпионских поясов, сообщает World Boxing News.
Напомним, сейчас рекорд принадлежит экс-чемпиону мира в шести весовых категориях Оскару де ла Хойю, у которого насчитывается 10 чемпионских поясов.
У армянского боксера же, на данный момент 8 чемпионских поясов. Уже 3 декабря состоится бой, в котором Дарчинян будет сражаться за пояс чемпиона мира по версии WBA с панамцем Ансельмо Морено.
«В следующем году я 100 % перейду во второй легчайший вес. После завершения карьеры, я хочу, чтобы люди помнили меня, всегда упоминали мое имя», заявил Дарчинян.
Таким образом, для достижения этой цели Дарчиняну необходимо выиграть еще 3 пояса. А нам остается только пожелать ему удачи.