Հունաստանի վարչապետ Ջորջ Պապանդրեուն հրաժարական է տալիս
Թեև հաստատված է, որ Հունաստանի վարչապետ Ջորջ Պապանդրեուն թողնում է իր զբաղեցրած պաշտոնը, սակայն դեռ պարզ չէ, թե երբ նա իր հրաժարականի մասին կհայտարարի պաշտոնապես:
«Բի-Բի-Սի» գործակալությունը գրել է, որ Հունաստանի նախագահի մամլո ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ ասվել է՝ Պապանդրեուն չի գլխավորի նոր կոալիցիոն կառավարությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշված է նաև, որ այսօր նախատեսվում է հանդիպում Պապանդրեուի և ընդդիմության առաջնորդ Անտոնիս Սամարասի միջև, այդ հանդիպման ժամանակ էլ կորոշվի, թե ով է լինելու  Հունաստանի  հաջորդ վարչապետը:

Greek leaders are due to agree the name of a new prime minister to lead a unity government until fresh polls are held.
The deal came after Prime Minister George Papandreou agreed to stand down.
It followed days of upheaval caused by his decision - now revoked - to hold a referendum on the EU bailout plan to tackle Greece's debt crisis, the BBC reports.
The names of Lukas Papademos, a former deputy president of the European Central Bank, and Finance Minister Evangelos Venizelos have been floated.
Mr. Papoulias announced the agreement after hosting talks between Mr. Papandreou and main opposition leader, Antonis Samaras, the BBC reports.