Տիգրան Սարգսյանը կմեկնի Բրյուսել
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կառավարության ղեկավարը երեկոյան կմասնակցի Euro Crisis խորագրով Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության կոնֆերանսին, որից հետո կընթրի Եվրոպական խորհրդարանում ԵԺԿ խմբի փոխնախագահ Խայմե Մայոր Օրեխայի հետ:
Նոյեմբերի 8-ին Եվրոպական խորհրդարանում Տիգրան Սարգսյանը կմասնակցի ԵԺԿ քաղաքական վեհաժողովին և հանդիպում կունենա Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Tigran Sargsyan leaves for Brussels
As the Information and Public Relations department of government informs, Prime Minister Tigran Sargsyan is leaving on a two-day working visit to Brussels today.
Tigran Sargsyan will attend the “Euro Crisis” conference of the European People's Party (EPP) tonight and will have supper with Vice-Chairman of the EPP Group in the European Parliament Jaime Mayor Oreja.
The premier is to attend the EPP Political Assembly and to meet with representatives of the European Friends of Armenia NGO in the European Parliament on November 8.
Among the governmental delegation are Davit Sargsyan, Armen Ashotyan, Artak Zakaryan and other officials.