Նորվեգիայի արտգործնախարարն այսօր կայցելի Հայաստան
Նոյեմբերի 8-10-ը ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու Նորվեգիայի Թագավորության ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորեն:
Այցի ընթացքում Նորվեգիայի արտգործնախարարին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն:
Երեւանում Նորվեգիայի ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորեն հանդիպում կունենա արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ, դասախոսություն կկարդա ԵՊՀ-ում, ինչպես նաեւ կայցելի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Նորվեգիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի` Հայաստան կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակներում Նորվեգիայի եւ Հայաստանի ԱԳ նախարարները կմասնակցեն «Էներգետիկ անվտանգությանն ուղղված փոքր հիդրոէներգետիկայի կայուն զարգացման նորվեգա-հայկական համագործակցության ծրագրի» մեկնարկի միջոցառմանը, Ֆրիտյոֆ Նանսենի հուշարձանի բացման

Foreign Minister of Norway to visit Armenia today
On November 8-10 at the invitation of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Norwegian Foreign Minister Jonas Gahr Støre is to pay an official visit to Armenia.
During his visit the Norwegian Foreign Minister will be hosted by Armenian President Serzh Sargsyan and His Holiness Karekin II Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
As the press office of MFA reports, in Yerevan the Norwegian FM Jonas Gahr Støre will have a meeting with RA Foreign Minister Edward Nalbandian, will give a lecture at Yerevan State University and will visit Tsitsernakaberd Memorial.