Նորվեգիայի արտգործնախարարն այսօր կայցելի Հայաստան
Նոյեմբերի 8-10-ը ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու Նորվեգիայի Թագավորության ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորեն:
Այցի ընթացքում Նորվեգիայի արտգործնախարարին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն:
Երեւանում Նորվեգիայի ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորեն հանդիպում կունենա արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ, դասախոսություն կկարդա ԵՊՀ-ում, ինչպես նաեւ կայցելի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Նորվեգիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի` Հայաստան կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակներում Նորվեգիայի եւ Հայաստանի ԱԳ նախարարները կմասնակցեն «Էներգետիկ անվտանգությանն ուղղված փոքր հիդրոէներգետիկայի կայուն զարգացման նորվեգա-հայկական համագործակցության ծրագրի» մեկնարկի միջոցառմանը, Ֆրիտյոֆ Նանսենի հուշարձանի բացման

Глава МИД Норвегии посетит Армению
По приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна 8-10 ноября с официальным визитом в Ереван прибудет глава МИД Норвегии Юнас Гар Стёре, сообщили в пресс-службе МИД РА.
В ходе визита Стёре примут президент РА Серж Саргсян и Католикос всех армян Гарегин Второй.
В Ереване норвежский министр проведет встречи с Эдвардом Налбандяном, прочтет лекцию в Ереванском государственном университете, посетит мемориал памяти жертв Геноцида армян.
В рамках официального визита в Армению руководителя норвежского внешнеполитического ведомства главы МИД Армении и Норвегии примут участие в мероприятии, приуроченном к началу “Программы армяно-норвежского сотрудничества по стабильному развитию малых ГЭС, направленному на энергетическую безопасность”, в церемонии открытия памятника Фритьофу Нансену, а также в концерте, посвященном 150-летию Нансена.