Մեքենայի պայթյուն. ՀՀ քաղաքացիները դուրս են գրվել հիվանդանոցից
Հայ ուղևորները, որոնք գտնվել են պայթած մեքենայում, առաջին բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս են գրվել հիվանդանոցից: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության աշխատակիցն Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց նաև, որ տուժածներից երկուսը համեմատաբար ծանր վնասվածքներով են եղել, իսկ մյուսը երկուսը` թեթև:
«Տուժածների անունները գիտենք, հայտնի է, սակայն հասկանալի պատճառներով չենք կարող հրապարակել»,- նկատեց ԱԳՆ աշխատակիցը: Նա նաև հայտնեց, որ ՀՀ տուժած քաղաքացիների հետ կապ հաստատել չի հաջողվում, քանի որ հիվանդանոցում վերջիններս տվյալներ չեն թողել:
Հիշեցնենք, որ այսօր Թբիլիսիի Օրտաչալ շրջանում` ավտոգազալցակայանում, պայթյուն է տեղի ունեցել: «Թրենդ» գործակալության տեղեկատվության համաձայն, պայթյունը տեղի է ունեցել «Ֆոլցվագեն» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղեբեռների մասում:

Armenian passengers, who were at the car when it exploded, were discharges from the hospital after getting the first aid. The RA Foreign Ministry reported Aysor.am that the two of the victims were heavily wounded and the other two had lighter wounds.
“The names of the suffers are known, however we cannot announce them for some understandable reasons,” the MFA employee replied. He also mentioned that they cannot find the sufferers as they have not left any contacts in the hospital.
A car blast occurred in the Ortachal region of Tbilisi, the Trend agency reports. According to the witnesses the car blasted because of some “heating equipments” the car burnt at first and then it exploded.