Հայաստան կժամանի ԵՄ հանձնակատար Քեթրին Էշթոնը
Այսօր սկսվում է Եվրամիության արտաքին քաղաքականության հարցերով գերագույն հանձնակատար Քեթրին Էշթոնի տարածաշրջանային այցը Հարավային Կովկաս:
Այսօր` նոյեբերի 15-ին, Քեթրին Էշթոնը կլինի Բաքվում, 16-ին կժամանի Թբիլիսի, ապա Երևան:
Եվրամիության արտաքին քաղաքականության հարցերով գերագույն հանձնակատար Քեթրին Էշթոնը կայցելի Հայաստան երկօրյա այցով` նոյեմբերի 16-ից 17-ը:
Այցի ընթացքում նախատեսված են Եվրամիության պաշտոնյաի հանդիպումները Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի եւ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Քննարկվող հարցերի շարքում են լինելու ղարաբաղյան հակամարտությունը, Հայաստանում սպասվող 2012 թվականի խորհրդարանական ընտրությունները եւ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերութունները:

EU Commissioner Catherine Ashton to arrive in Armenia
High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Baroness Catherine Ashton starts her regional visit to South Caucasus.
Today on November 15 Catherine Ashton will be in Baku, on 16 will arrive in Tbilisi and then in Yerevan.
High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Baroness Catherine Ashton will arrive in Armenia on two days visit on November 16-17.
During the meeting the High Representative of the European Union is to meet with the President of Armenia Serzh Sargsyan, PM Tigran Sargsyan and FM Edward Nalbandian.
The questions to be discussed will refer to the NKR conflict, the Parliamentary elections to be held in Armenia in 2012 and Armenia – EU relations.