Բ. Սաահակյանը ցավակցել է արտիստուհու ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ ՀՀ վաստակավոր և ԼՂՀ ժողովրդական արտիստուհի Նվարդ Ասատրյանի մահվան կապակցությամբ նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել նրա ընտանիքին:
Հեռագրում ասված է. «Ցավով տեղեկացա ՀՀ վաստակավոր և ԼՂՀ ժողովրդական արտիստուհի Նվարդ Ասատրյանի մահվան մասին:
Արցախյան բեմում նրա կերտած կերպարները իրենց ուրույն տեղն են զբաղեցրել մեր մշակույթի զարգացման գործում: Իր անզուգական խաղով Նվարդ Ասատրյանը արժանիորեն վայելում էր հանդիսատեսի հարգանքն ու սերը:
ԼՂՀ իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի կապակցությամբ խորին վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, Արցախի թատերասեր հասարակայնությանը:
Անվանի արտիստուհու հիշատակը միշտ վառ կմնա նրա արվեստի երկրպագուների սրտերում և հայ թատրոնի պատմության մեջ»:

Президент НКР выразил соболезнования в связи с кончиной Н.Асратян
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил по случаю смерти заслуженной артистки Армении и народной артистки НКР Нвард Асатрян телеграмму соболезнования ее семье.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в телеграмме, в частности говорится:
«Образы, созданные артисткой на арцахской сцене, заняли свое особое место в деле развития нашей культуры. Своей неподражаемой игрой Нвард Асатрян достойно заслужила уважение и любовь зрителей.
В связи с невосполнимой утратой от имени властей НКР и от себя лично выражаю глубокие соболезнования всем родным и близким покойной, театральному сообществу Арцаха».
В телеграмме отмечается, что память об известной артистке навсегда останется в сердцах поклонников ее искусства и в истории армянского театра.