Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ֆիլիպ Կոտլերին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ-ի հյուսիսարևմտյան համալսարանի Ջոն Քելլոգի մենեջմենթի բարձրագույն դպրոցի միջազգային մարքեթինգի պրոֆեսոր Ֆիլիպ Կոտլերին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:
Նախագահը ողջունել է պրոֆեսոր Կոտլերին և վստահություն հայտնել, որ նրա այցը մեր երկիր օգտակար կլինի շուկայագիտության և բիզնեսի կազմակերպման հմտությունները կատարելագործելու մեծ ձգտում ունեցող Հայաստանի երիտասարդության ու գործարար համայնքի համար, ովքեր անհամբերությամբ սպասում են աշխարհահռչակ պրոֆեսորի հետ հանդիպմանը, նրա դասախոսություններին:
Ընդգծելով, որ արդի աշխարհում մարքեթինգը, որպես հեռանկարային ուղղություն և գիտություն, չափազանց կարևոր է շուկայական տնտեսություն վարող ցանկացած երկրի համար, Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ողջունել է Հայաստանում մարքեթինգի զարգացման տարածաշրջանային կենտրոն հիմնելու՝ Ֆիլիպ Կոտլերի նախաձեռնությունը, որի իրականացման դեպքում այն կարևոր դեր կարող է ունենալ ոլորտի բարձրակարգ մասնագետների պատրաստման գործում:
Պրոֆեսոր Կոտլերը մարքեթինգը համարելով և՛ գիտություն, և՛ արվեստ, նշել է, որ պատրաստ է դրանց վերաբերյալ իր գիտելիքները մեծ հաճույքով հաղորդել Հայաստանի երիտասարդներին ու գործարարներին:

Serzh Sargsyan receives Philip Kotler
President Serzh Sargsyan received today S.C. Johnson & Son Distinguished Professor of International Marketing at the Kellogg School of Management at Northwestern University, Philip Kotler, President’s press office reported.
Serzh Sargsyan welcomed Professor Kotler and expressed confidence that his visit to our country will be useful for the Armenian youth and business community which seek to improve their marketing and business organizational skills and look forward to meeting with the professor and listening to his lectures.
The President stressed that marketing science is too important for every country having market economy and welcomed Philip Kotler’s initiative to establish a regional center for marketing development in Armenia, which can play a key role in training quality specialists.
Professor Kotler, who considers marketing as both science and art, noted that he is ready to share his knowledge of marketing with Armenian youth and businessmen with great pleasure.