Հակաճգնաժամային ծրագիր` Դեմոկրատական կուսակցությունից
Թե ինչ ձևաչափով կմասնակցի Դեմոկրատական կուսակցությունն առաջիկա ընտրություններին, պարզ կլինի փետրվարին, երբ կայանա կուսակցության համաժողովը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, խոսելով ՀՀ ներքին և արտաքին քաղաքական մարտահրավերների մասին, հայտարարեց կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը:
Գնահատելով երկրի ներքաղաքական իրավիճակը՝ Ա. Սարգսյանն ընդգծեց, թե ներկայում ակնհայտ է, որ երկիրը չունի զարգացման ռազմավարություն, իսկ եթե ունենար, ապա, ըստ նրա, զարգացման արդյունք կլիներ:
«Հիմա ներքաղաքական կյանքում կա ուղղակի խառնաշփոթ»,- ասաց նա և ավելացրեց, որ նույն խառնաշփոթն է նաև իշխանությունում և իշխանական կոալիցիայում:
Ա. Սարգսյանը հայտարարեց նաև, որ իր կուսակցությունը պատրաստվում է գրավոր տարբերակով առաջարկել առնվազն երկու տարվա հակաճգնաժամային ծրագիր: Նա տեղեկացրեց, որ այդ հարցը «իշխող քաղաքական ուժերի որոշ ատյաններում քննարկվում է»:

Anti-crisis program by Democratic Party
It will be clear in what format the Armenian Democratic Party will take part in the upcoming elections on February only when the conference of the party is be held.
Speaking about the internal condition of the country A. Sargsyan stressed that it is obvious that the country doesn’t have strategy of development.
“At present the inner political situation is in a mess,” he said and added that the same mess is both in the government and ruling coalition.
A. Sargsyan mentioned as well that his party is going to present an anti-crisis program at least for two years.