ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը մեկնում է Մոսկվա
Նոյեմբերի 16-18-ը Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՌԴ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ն.Պատրուշևի հրավերով կմեկնի Մոսկվա:
Այցի շրջանակներում ԱԱԽ քարտուղարը հանդիպումներ կունենա Ռուսաստանի Դաշնության իր գործընկերոջ` Նիկոլայ Պատրուշևի, Ռուսաստանի Դաշնության Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության ղեկավար Միխայիլ Դմիտրևի, Քաղաքացիական պաշտպանության և արտակարգ իրավիճակների նախարար Սերգեյ Շոյգուի և ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ:
Այցի շրջանակներում կստորագրվի Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության Ազգային անվտանգության խորհուրդների միջև համագործակցության 2012-2013թթ. ծրագիրը:
Հայաստան-ՀԱՊԿ համագործակցության ընթացիկ հարցերի քննարկման և հետագա փոխգործակցության նոր ուղիների նախանշման նպատակով Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության կենտրոնակայանում տեղի կունենա “Հայաստանի համագործակցությունը ՀԱՊԿ շրջանակներում” թեմայով կլոր սեղան-քննարկում, որին կմասնակցեն ՀՀ և ՌԴ անվտանգության խորհուրդների, ՀԱՊԿ ստորաբաժանումների, պաշտոնական այլ շրջանակների ներկայացուցիչներ և փորձագետներ: ՀԱՊԿ շրջանակներում Հայաստանի կողմից իրականացված բարեփոխումների շուրջ զեկույցով հանդես կգա ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը: Հայտնում են Ազգային անվտանգության խորհրդի մամլո ծառայությունից:

Arthur Baghdasaryan leaves for Moscow
On November 16-18 Secretary General of Armenia’s National Security Council Arthur Baghdasaryan heads a delegation to Moscow upon the invitation from Secretary General of Russia’s National Security Council Nikolai Patrusheev.
On the sidelines of the visit, the Secretary General of NSC will have meetings with his Russian counterpart N. Patrusheev, Director, Federal Service for Military-Technical Cooperation, Russian Minister of Emergency Situations Sergei Shoigu, CSTO Secretary General Nikolai Borduzha.
The press service of the National Security Council says in the frameworks of the visit Armenian and Russian National Security Councils will approve a cooperation program.
Round table will be held titled “Armenian cooperation on the sidelines of CSTO”. The Secretary General of Armenia’s National Security Council Arthur Baghdasaryan will make a speech.