Բակո Սահակյանը Նյու Յորքում հանդիպել է ՀԲԸՄ նախագահին
Նույն օրը Նախագահը հանդիպում է ունեցել Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանի եւ կազմակերպության կենտրոնական վարչության անդամների հետ:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ՀԲԸՄ-ն շոշափելի դերակատարություն է ունեցել մեր հանրապետության զարգացման գործում, եւ այսօր էլ զգացվում է Արցախի կենսագործունեության տարբեր ոլորտներին նրա աջակցության անհրաժեշտությունը: Միեւնույն ժամանակ երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է նոր որակ հաղորդել կազմակերպության գործունեությանը Արցախում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Հայ Առաքելական եկեղեցու ԱՄՆ արեւելյան թեմի առաջնորդ Խաժակ արքեպիսկոպոս Բարսամյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թաթուլ Մարգարյանը, ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Կարեն Նազարյանը, ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում եւ Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամլո ծառայությունից:

Президент Нагорного Карабаха находится в Нью-Йорке
Президент Республики Арцах Бако Саакян 16 ноября прибыл в Нью-Йорк, где встретился с председателем Армянского общего благотворительного союза (АОБС) Перчем Седракяном и членами Центрального правления организации.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления в Арцахе различных программ. Президент Саакян отметил, что АОБС внес ощутимый вклад в развитие нашей республики, однако и сегодня ощущается необходимость его содействия различным сферам жизнедеятельности Арцаха. При этом глава государства подчеркнул, что нужно придать новый импульс деятельности организации в Арцахе.
Во встрече приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, предводитель Восточной епархии США Армянской Апостольской церкви, архиепископ Хажак Барсамян, Чрезвычайный и полномочный посол РА в США Татул Маркарян, Постоянный представитель РА в ООН Карен Назарян, начальник Главного информационного управления Аппарата Президента НКР Давид Бабаян, Постоянный представитель НКР в США и Канаде Роберт Аветисян, другие должностные лица. Об этом сообщает пресс-служба президента Нагорного Карабаха.