Նոյեմբերի 17-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ բնակավայրի ուղղությամբ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գրասենյակի համակարգող Իմրե Պալատինուսը /Հունգարիա/, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի /ԳՆԱՆ/ դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և Մարիուս Պուոձիունասը /Լիտվա/:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկման առաքելությունը ղեկավարում էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը: Դիտարկման խմբում էին ԳՆԱՆ դաշտային օգնականներ Ուիլյամ Փրայորը /Մեծ Բրիտանիա/ և Անթալ Հերդիչը /Հունգարիա/:

Мониторинг ОБСЕ не зарегистрировал нарушений режима перемирия
17 ноября, согласно ранее достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана вблизи населенного пункта Талыш Мартакертского района НКР.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, с позиций Армии обороны НКР мониторинг осуществляли координатор офиса ОБСЕ Имре Палатинус (Венгрия) и полевые помощники Личного представителя Действующего председателя (ЛПДП) ОБСЕ Христо Христов (Болгария) и Мариус Пуодзиунас (Литва).
С противоположной стороны линии соприкосновения мониторинговую миссию возглавлял Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспшик. В группу наблюдения входили полевые помощники Уильям Прайор (Великобритания) и Антал Хердич (Венгрия).
Мониторинг прошел в соответствии с запланированным графиком. Нарушений режима прекращения огня не было зафиксировано.