Բակո Սահակյանը եղել է ՄԱԿ-ի ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունում
Երեկ Նյու Յորքում ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունում Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի պատվին կազմակերպվել է պաշտոնական ընդունելություն:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է ՀՀ մշտական ներկայացուցչության գործունեությունը` ուղղված միջազգային ամենակարևոր կազմակերպություններից մեկում` ՄԱԿ-ում արցախյան հիմնախնդրի ճշմարտացի ներկայացմանը, ինչը դրական ազդեցություն կունենա ԼՂՀ միջազգային ճանաչման վրա:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ միջոցառման ժամանակ երկրի ղեկավարն ամերիկահայ բարերար Անդրեաս Ռուբյանին է հանձնել «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ` նշելով, որ բարերարը կանգնած է եղել արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման ակունքներում և այժմ էլ ակտիվ մասնակցություն է ունենում ԼՂՀ զարգացման գործում:
Ըստ աղբյուրի, միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Президент НКР посетил Постоянное представительство РА в ООН
В Постоянном представительстве Армении в ООН в Нью-Йорке 18 ноября был организован официальный прием в честь президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян отметил важность деятельности Постоянного представительства РА, направленную на объективное представление карабахской проблемы в одной из важных международных организаций – ООН. По мнению президента Б.Саакяна, это окажет положительное влияние на международное признание НКР.
В ходе мероприятия глава государства вручил американскому благотворителю армянского происхождения Андреасу Рубяну медаль «Вачаган Барепашт», отметив, что благотворитель, будучи у истоков карабахского национально-освободительного движения, и сегодня принимает активное участие в деле развития НКР.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии ААЦ, архиепископ Паргев Мартиросян, начальник Главного информационного управления Аппарата президента НКР Давид Бабаян, представители армянской общины.