Բ. Սահակյանն այցելել է Նյու Յորքի Սրբոց Նահատակաց վարժարան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ այցելել է Նյու Յորքի Սրբոց Նահատակաց հայկական վարժարան և մասնակցել ԼՂՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Նախագահ Սահակյանը մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակումը համարել է համահայկական նշանակություն ունեցող հիմնախնդիրներից մեկը: Այս համատեքստում Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Սրբոց Նահատակաց հայկական վարժարանի դերը Սփյուռքում հայապահպանության գործում:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Б.Саакян посетил армянскую гимназию им.Св.Мучеников в Нью-Йорке
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил 18 ноября в Нью-Йорке армянскую гимназию им.Св.Мучеников и принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 20-летию независимости НКР.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян отметил, что патриотическое воспитание молодого поколения является одной из важных задач, имеющих всеармянское значение. В данном контексте Бако Саакян высоко оценил роль армянской гимназии им.Св.Мучеников в деле сохранения армянства в Диаспоре.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии ААЦ, архиепископ Паргев Мартиросян, начальник Главного информационного управления Аппарата президента НКР Давид Бабаян, постоянный представитель НКР в США и Канаде Роберт Аветисян, представители армянской общины.