Բ. Սահակյանն այցելել է Նյու Յորքի Սրբոց Նահատակաց վարժարան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ այցելել է Նյու Յորքի Սրբոց Նահատակաց հայկական վարժարան և մասնակցել ԼՂՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Նախագահ Սահակյանը մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակումը համարել է համահայկական նշանակություն ունեցող հիմնախնդիրներից մեկը: Այս համատեքստում Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Սրբոց Նահատակաց հայկական վարժարանի դերը Սփյուռքում հայապահպանության գործում:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

On 18 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Holy Martyrs Armenian school of New York and partook at a solemn event dedicated to the 20th anniversary of NKR’s independence.
President Sahakyan called national upbringing of the rising generation among the most important issues the Diaspora faces, qualifying it a task of pan-Armenian significance. Within this context Bako Sahakyan rated high the role played by the Holy Martyrs School in preserving Armenian national identity.
Head of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan and members of the Armenian community partook at the event, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic reports.