ԼՂՀ նախագահը հանդիպել է ամերիկահայ բարերարներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել ամերիկահայ բարերարներ Հարութ Հակոբյանի և Լևոն Կիրաջյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահը կարևորել է Սփյուռքի ներուժի և փորձի օգտագործումը Արցախի զարգացման գործում, ինչը հնարավորություն է տալիս տարբեր ոլորտներում ավելի կարճ ժամանակահատվածում շոշափելի արդյունքների հասնել:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Yesterday Artsakh Republic President Bako Sahakyan had a meeting with American Armenian philanthropists Harout Hakobyan and Levon Kirajyan in Los Angeles, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.
Issues related to the realization of different projects in the NKR were discussed during the meeting.
The President has attached importance to using the Diaspora’s potential and its experience in Artsakh’s development, which enables to achieve palpable results in a relatively shorter period of time.