Նախագահը ԱՄՆ-ում հանդիպել է կուսակցությունների ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ Լոս Անջելեսում հանդիպում է ունեցել ՀՅԴ Արևմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի, սոցիալ-ժողովրդավարական Հնչակյան կուսակցության Արևմտյան Ամերիկայի վարչական մարմնի և Ռամկավար Ազատական կուսակցության Արևմտյան Ամերիկայի շրջանային վարչության պատասխանատուների հետ:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են Արցախի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, տարածաշրջանային զարգացումներին և Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունը Սփյուռքի կյանքում, Հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման և Արցախին մշտապես սատարելու գործում:
Ըստ նույն աղբյուրի, հանդիպումներին մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը:

In the US Bako Sahakyan met representatives of political parties
On 22 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Los Angeles members of the governing body of the Western USA Central Committee of the Armenian Revolutionary Federation Party (Dashnaktsoutyun), Western USA Hnchakyan Social-Democratic Party and Western USA Regional committee of the Ramkavar Azatakan Party.
Issues related to socioeconomic situation in the Artsakh Republic, regional developments as well as cooperation between Artsakh and Diaspora were discussed during the meetings.
The Head of the State considered important the role played by the traditional Armenian parties in the Diaspora’s life, their input in cementing ties with the Motherland and continuous support shown to Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan partook at the meetings, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President.