Բ. Սահակյանը հանդիպել է Մուշեղ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանին
Նախօրեին Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի ազգային առաջնորդարան և հանդիպել թեմի առաջնորդ Մուշեղ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, Ազգային կենտրոնական ու թեմական վարչության անդամների և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են ԼՂՀ ներքին կյանքին և Արցախ-Սփյուռք հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը Սփյուռքում հայապահպանության և Հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման գործում և երախտագիություն է հայտնել հայ համայնքի ներկայացուցիչներին Արցախին մշտապես սատարելու համար:
Հանդիպմանը, ըստ աղբյուրի, ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 22 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Prelacy of the Armenian Apostolic Church's Great House of Cilicia and met prelate of the Western Diocese Archbishop Moushegh Martirosyan, members of the diocese's central executive and religious councils, representatives of local Armenian community.
Issues related to life in the NKR and the Artsakh-Diaspora relations were discussed during the meeting.
The President rated high the role played by the Great House of Cilicia in preserving Armenian national identity in the Diaspora and expressed gratitude to the representatives of the Armenian community for continuous support shown to Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, consular general of the Republic of Armenia in Los Angeles Grigor Hovhannisyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan and other officials partook at the meeting, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.