Հանրապետությունում օդի ջերմարստիճանի նվազում կդիտվի
Հանրապետության տարածքում եղանակը կպայմանավորվի բարձր ճնշման դաշտով: Քամին` հյուսիս-արևմտյան` 2-7 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի: Սյունիքում և Արցախում երեկոյան տեղումները կպահպանվեն` առավելապես ձնախառն անձրևի տեսքով: Ճանապարհներին տեղ-տեղ հնարավոր է մերկասառույց, մառախուղ և ցածր տեսանելիություն:
«Meteo-tv»-ի հաղորդմամբ, հանրապետության գրեթե ողջ տարածքում կդիտվեն տեղումներ, կսկսվի օդի ջեմարստիճանի նվազումը: Քամին` հյուիս-արևմտյան 2-7մ/վրկ, լեռնանցքներում` ուժգնացում 15-20մ/վրկ:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունից Meteo-tv-ին հայտնում են, որ տեղումներ են դիտվում միայն Սյունիքի և Արցախի առանձին հատվածներում, այստեղ առատ տեղումներ սպասվում են վաղը` նոյեմբերի 24-ին: Մառախուղ է Մեղրիի մոտակայքում և Տավուշում: ճանապարհներին տեղ-տեղ տեսանելիությունը կլինի ցածր: Ավտոճանապարհները բաց են երթևեկության համար:
Մայրաքաղաքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օդի ջերմաստիճանը` գիշերը կլինի 0-+2, ցերեկային ժամերին` +6+8, իսկ երեկոյան` +3+5:

В Армении ожидается понижение температуры
Сегодня на всей территории Армении погода будет обусловлена полем высокого давления. Скорость ветра достигнет 2-7 метров в секунду.
Температура воздуха на территории республики существенно не изменится. В Сюнике и Арцахе вечером ожидаются осадки, преимущественно в виде мокрого снега. На дорогах возможен гололед, туман и низкая видимость.
Как сообщает «Meteo-tv», практически на всей территории республики будут наблюдаться осадки и понижение температуры воздуха, северо-западный ветер. Скорость ветра составит 7 метров в секунду, на горных перевалах до 15-20 метров в секунду.
В столице ожидается погода без осадков. Температура воздуха составит в утренние часы 0-+2, днем – +6+8, а вечером – +3+5.
По состоянию на 08:00 23 ноября все автодороги в Армении проходимы, сообщает министерство транспорта и связи Армении.