Հանդիպում ամերիկահայ գործարար, բարերար Արարատ Սեզգինի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել ամերիկահայ գործարար և բարերար Արարատ Սեզգինի հետ և քննարկել ԼՂՀ-ում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սննդի արդյունաբերության զարգացման հարցերին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը կարևորել է այս ոլորտում Սփյուռքի հետ գործնական կապերի հաստատումը` նշելով, որ դա դրականորեն կազդի Արցախում սննդի արդյունաբերության զարգացման և համաշխարհային պահանջներին համապատասխանեցման գործընթացի վրա:
Հանդիպմանը մասնացում էին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan met Ararat Sezgin
On 23 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Los Angeles American Armenian entrepreneur and philanthropist Ararat Sezgin and discussed with him issues related to carrying out different projects in the NKR. Special attention was paid to the development of food manufacturing industry.
The President considered important establishing business connections with the Diaspora in this field, noting that it would have a positive effect on the development of food industry in Artsakh bringing it in concordance with international standards.
Executive director of the “Hayastan” All-Armenian Ara Vardanyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan and other officials partook at the meeting, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.