ՀՀ Նախագահ. «Մեր համար մեր զինվորի կյանքը շատ կարևոր է»
Այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով Գեղարքունիքի մարզում էր: ՀՀ Նախագահը մասնակցեց Գավառ քաղաքի բժշկական կենտրոնի բացման արարողությանը:
«Քանի դեռ Ղարաբաղի խնդիրը չի լուծվել միշտ սահմանին անհանգիստ է լինելու, բայց մեր ցանկությունն է, որպեսզի այդ անհանգիստ վիճակը պատճառ չդառնա մարդկային զոհերի: Մեր զինվորների մահը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում, այդ կորոստի մեղքը ամբողջովին ընկնում է Ադրբեջանի իշխանությունների վրա, և նրանց բանակի հետագա կորուստների պատասխանատուները իրենք են»,- ասաց Սերժ Սարգսյանը և փաստեց, որ` «Մեր համար մեր զինվորի կյանքը շատ կարևոր է և եթե իրենց համար իրենց զինվորի կյանքը ոչինչ չարժե ապա մեզ համար շատ թանկ արժե»:
ՀՀ Նախագահը շեշտեց, որ սա պետք է բոլորը հիշեն. «Կարծում եմ շուտով այս անհանգիստ վիճակը կմեղմվի, որովհետև մարդկային բանականությունն է դա պահանջում, ամեն ինչ լավ է լինելու»:

RA President: “Lives of our soldiers important to us”
The RA President was on a working visit to Gegharkunik region in Armenia. As part of his working visit to Gegharkunik, President Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of a Medical Center in Gavar town.
“It will not be quiet at the border till the NKR issue is not solved. Our wish, however, is not to give human losses because of the existing restless situation. The fault of the deaths of our soldiers that occurred recently is completely on the Azerbaijani authorities, and they are responsible for the future losses in their army,” said Armenian President Serzh Sargsyan today and noted that “The lives of our soldiers are very important to us, and if the live of their soldiers means nothing to them, the lives of our soldiers are too expensive for us.”
The RA President also stressed that, everyone should remember this “I think this restless situation will end soon as the human reasoning demands this. Everything is going to be good.”