Բակո Սահակյանը աշխատանքային այցով Արգենտինայում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 27-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Արգենտինա:
Նոյեմբերի 28-ին Նախագահ Սահակյանն այցելել է հայ եւ արգենտինական ժողովուրդների բարեկամության խորհրդանիշներից մեկը հանդիսացող Արգենտինայի մայրաքաղաքում գտնվող Արմենիա հրապարակ:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է Բուենոս Այրես նահանգի Հայաստան ավան եւ հանդիպել բնակիչների հետ:
Նախագահը նշել է, որ Հայաստան ավանը արգենտինահայ համայնքի կարեւոր օջախներից մեկն է, ու նա մեծապես նպաստում է ազգային ինքնության պահպանմանը եւ ներհամայնքային կապերի ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում Բակո Սահակյանն անդրադարձել է Արցախի կյանքին, մեր հանրապետության ձեռքբերումներին եւ անելիքներին:
Միջոցառումներին մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արգենտինայում, Ուրուգվայում եւ Չիլիում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարմիրշալյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:

B. Sahakyan arrives to Argentine on a working visit
On 27 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan arrived to Argentine on a working visit.
On 28 November the President visited in the Argentinean capital the Armenia square- one of the symbols of friendship between the Armenian and Argentinean people.
On the same day the Head of the State visited the Armenia settlement in the Buenos Aires province of Argentine and met with its residents.
The President called the settlement one of the most important centers of the Argentine Armenian community, which substantially contributes to the preservation of national identity and cementing inter-community ties.
During the meeting Bako Sahakyan introduced Artsakh’s life, achievements and problems the republic faces.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Armenia in Argentine, Uruguay and Chile Vladimir Karmirshalyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, and other officials partook at the events, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.