Բակո Սահակյանը աշխատանքային այցով Արգենտինայում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 27-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Արգենտինա:
Նոյեմբերի 28-ին Նախագահ Սահակյանն այցելել է հայ եւ արգենտինական ժողովուրդների բարեկամության խորհրդանիշներից մեկը հանդիսացող Արգենտինայի մայրաքաղաքում գտնվող Արմենիա հրապարակ:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է Բուենոս Այրես նահանգի Հայաստան ավան եւ հանդիպել բնակիչների հետ:
Նախագահը նշել է, որ Հայաստան ավանը արգենտինահայ համայնքի կարեւոր օջախներից մեկն է, ու նա մեծապես նպաստում է ազգային ինքնության պահպանմանը եւ ներհամայնքային կապերի ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում Բակո Սահակյանն անդրադարձել է Արցախի կյանքին, մեր հանրապետության ձեռքբերումներին եւ անելիքներին:
Միջոցառումներին մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Արգենտինայում, Ուրուգվայում եւ Չիլիում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարմիրշալյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:

Президент НКР находится с рабочим визитом в Аргентине
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян прибыл 27 ноября с рабочим визитом в Аргентину.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, 28 ноября Б.Саакян посетил в столице Аргентины площадь Армении, являющуюся одним из символов дружбы армянского и аргентинского народов.
В тот же день глава государства посетил поселение Армения в штате Буэнос-Айрес и встретился там с местными жителями.
Президент отметил, что поселение Армения является одним из важных центров армянской общины Аргентины и во многом содействует сохранению армянской идентичности, укреплению внутриобщинных связей.
На встрече Бако Саакян коснулся жизни Арцаха, достижений и задач, стоящих перед республикой.
В мероприятиях приняли участие предводитель Арцахской епархии ААЦ, архиепископ Паргев Мартиросян, Чрезвычайный и Полномочный Посол РА в Аргентине, Уругвае и Чили Владимир Кармиршалян, начальник Главного информационного управления Аппарата президента НКР Давид Бабаян и другие должностные лица.