Սերժ Սարգսյանն այսօր երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստան
Ինչպես հայտնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից, այցի ընթացքում Նախագահը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի, Խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Բաքրաձեի, Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլյա Երկրորդի հետ:
Հայաստանի և Վրաստանի նախագահները երկկողմ և ընդլայնված կազմով բանակցություններից հետո հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով: Նախատեսվում է նաև մի շարք ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Թբիլիսիում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կմասնակցի նաև հայ-վրացական գործարար համաժողովի բացմանը, կայցելի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցի և հանդիպում կունենա Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Serzh Sargsyan leaves for Georgia on an official visit
As the Armenian President’s Press Office reports Armenian President will have meetings with Georgian President Mikhail Saakashvili, Speaker Davit Baqradze, Catholicos-Patriarch of All Georgia His Holiness and Beatitude Ilia II.
The presidents will give a joint press conference after the bilateral negotiations. The two will also sign contracts on bilateral cooperation in several areas.
In Tbilisi Armenian President will attend the opening ceremony of the Armenian – Georgian business forum, will visit church of St. Etchmiadzin and will have a meeting with the representatives of the Armenian community of Georgia.