Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վրաստանում հանդիպել է Մ.Սահակաշվիլիին
Քիչ առաջ ՀՀ նախագահի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում: Երկրի ղեկավարին դիմավորել են Վրաստանի ԱԳ նախարարը, Վրաստանում Հայաստանի դեսպանը, վիրահայոց թեմի առաջնորդը:
Այս պահին Հայաստանի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը գտնվում է Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլու նստավայրում: Այս մասին Վրաստանի մայրաքաղաքից հաղորդում է Aysor.am-ի թղթակիցը:
Հայաստանի և Վրաստանի նախագահները երկկողմ և ընդլայնված կազմով բանակցություններից հետո հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Հիշեցնենք, որ այսօր մեկնարկել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի երկօրյա պաշտոնական այցը Վրաստան: ՀՀ նախագահին ուղեկցում է նաև առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը:
Պատվիրակության կազմում են արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, էկոնոմիկայի, էներգետիկայի, տրանսպորտի և կապի նախարարները, ԱԺ փոխխոսնակ Սամվել Բալասանյանը:
Նախատեսվում է նաև մի շարք ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:

Around an hour ago the RA President’s plane landed at Tbilisi International airport. The Georgian FM, Armenian ambassador to Georgia and leader of Georgian – Armenian Diocese met the president.
At present the delegation headed by the Armenian President is at the Georgian President Mikhail Saakashvili’s residence, reports Aysor.am correspondent from Georgia.
The presidents of Armenia and Georgia will hold a joint press conference after the bilateral negotiations in enlarged format.
Today the two-day official visit of the RA President Serzh Sargsyan to Georgia kicked off. The RA president is accompanied by the First Lady Rita Sargsyan.
The Armenian delegation includes Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Ministers of Economy, of Energy and Natural Resources, Transport and Communication, and the vice speaker of the RA NA Samvel Balasanyan.