Նալբանդյանը կմասնակցի Ֆրանկոֆոն երկրների ԱԳ նախարարների հավաքին
Դեկտեմբերի 1-2-ը ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության արտգործնախարարների հանդիպմանը:
Դեկտեմբերի 3-ին Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում կմասնակցի Եվրոպայում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների ավանդական հավաքին:
Դեկտեմբերի 5-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Բոնն (Գերմանիա)` մասնակցելու Աֆղանստանում Անվտանգության աջակցության ուժերին մասնակցող երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը:
Դեկտեմբերի 6-7-ը նախարար Նալբանդյանը Վիլնյուսում կմասնակցի ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:

Глава МИД Армении Э.Налбандян отбудет в начале декабря в Европу
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян примет участие 1-2 декабря в форуме глав внешнеполитических ведомств стран-участниц Международной организации Франкофонии.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, 3 декабря в Париже предусматривается участие Э.Налбандяна в традиционном собрании руководителей дипломатических представительств Армении, аккредитованных в Европе.
5 декабря глава МИД Армении отбудет в Бонн для участия во встрече министров иностранных дел государств, содействующих обеспечению безопасности в Афганистане.
6-7 декабря Эдвард Налбандян примет участие в Вильнюсе в заседании совета министров иностранных дел стран ОБСЕ.