Նալբանդյանը կմասնակցի Ֆրանկոֆոն երկրների ԱԳ նախարարների հավաքին
Դեկտեմբերի 1-2-ը ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության արտգործնախարարների հանդիպմանը:
Դեկտեմբերի 3-ին Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում կմասնակցի Եվրոպայում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների ավանդական հավաքին:
Դեկտեմբերի 5-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմեկնի Բոնն (Գերմանիա)` մասնակցելու Աֆղանստանում Անվտանգության աջակցության ուժերին մասնակցող երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը:
Դեկտեմբերի 6-7-ը նախարար Նալբանդյանը Վիլնյուսում կմասնակցի ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:

Nalbandian to attend Francophonie ministers' meeting
On December 1-2 the RA Foreign Minister Edward Nalbandian will attend the meeting of the Ministerial Conference of the Francophonie.
On December 3 in Paris, Edward Nalbandian will attend the traditional meeting of the heads of the RA diplomatic missions accredited to Europe.
On December 5 Armenian FM will leave for Bonn, Germany to attend the meeting of the FMs of Afghanistan International Security Assistance Force (ISAF) countries.
On December 6-7, in Vilnius, Minister Nalbandian will attend the session of the OSCE FMs’ Council, the Armenian Foreign Minister’s press office reports.