Քադաֆիի դուստրը ապստամբության կոչ է անում
Մուամար Քադաֆիի դուստրը՝ Ջամահիրի Մուամար Քադաֆի Աիշան, երեկ կոչ է արել լիբիացիներին՝ տապալել Լիբիայի Անցումային ազգային խորհրդի իշխանությունը։ Այս մասին տեղեկացնում է սիրիական «Ար-Ռայ» հեռուսատաալիքը։
«Իմ հայրը չի լքել մեզ, նա միշտ մեզ հետ է։ Մի մոռացեք նրա հրամանները, որոնցով դուք պետք է շարունակեք պայքարել նույնիսկ այն ժամանակ, երբ չեք լսում նրա ձայնը»,- հայտարարել է Աիշա Քադաֆին։
Նրա խոսքով՝ Լիբիայի ներկայիս իշխանություններն իրենց երկիր են ժամանել ՆԱՏՕ-ի ինքնաթիռներով։
Օգոստոսի վերջին՝ Տրիպոլիի անկումից հետո, Աիշան, նրա մայրը և երկու եղբայրները պատսպարվել էին հարևան Ալժիրում։
Աիշայի այս հայտարարությունը վտանգի տակ է դնում այս երկրում փախստականի նրա կարգավիճակը, քանի որ նա մինչ այս խոստացել էր հրապարակային հայտարարություններ չանել։
Նշվում է, որ նմանատիպ մեկ այլ միջադեպի կապակցությամբ՝ Ալժիրի իշխանություններն արդեն իսկ նախազգուշացրել են նրան, որ կարտաքսեն երկրից։

Gadhafi's daughter calls on revolts
Moammar Gadhafi's daughter urged Libyans on Tuesday to overthrow their new rulers, possibly violating the terms of her exile in Algeria, the huffingtonpost.com repotys.
In an audio message broadcast on Syria's al-Rai television station, Aisha Gadhafi called for a revolt against the men who overthrew her father, the government she said "arrived with the planes of NATO."
"My father has not left, he is always among us," she said, following the traditional 40-day mourning period after his death. "Don't forget the orders of your father urging you to continue fighting, even if you no longer hear his voice."
Gadhafi, Libya's dictator for 42 years, was captured with his son Muatassim on Oct. 20 and killed by rebels, recalls the source.