Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Վրաստանի հայ համայնքի անդամներին
Թբիլիսիի Մարիոթ հյուրանոցում մեկնարկել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը` Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նշենք, որ միայն Թբիլիսիում շուրջ 80 հազար ազգությամբ հայ է ապրում:
Նախագահ Սարգսյանը ներկաներին անմիջապես առաջարկեց քննարկել առկա խնդիրներն ու բարձրաձայնել հուզող հարցերը` հատուկ ընդգծելով, որ շատ լավ տեղյակ է այն ամենից, ինչը հետաքրքրում է վիրահայերին:
Հանդիպմանը քննարկվեցին տարբեր հարցեր, որոնք տեղավորվում են հայ-վրացական հարաբերությունների համատեքստում` տնտեսական ու գործարար համագործակցություն, մշակույթ ու Թբիլիսիի հայկական թատրոն, հեռահար ծրագրեր ու սոցիալական խնդիրներ…. Մի խոսքով, այն ամենը, ինչը հնարավորություն է ընձեռում էլ ավելի սերտացնել հայ-վրացական հարաբերությունները ու տանել դրանք դեպի զարգացում:
Թեև հարկ է նշել, որ հայ համայնքի ներկայացուցիչները, ողջունելով նախագահին, հիմնականում անդրադառնում էին այն բոլոր խնդիրներին, որոնք արդեն իսկ լուծում են ստացել ու արձանագրում այն առաջընթացը, որը նկատելի է լինում նախագահի ամեն այցից հետո:
Իր հերթին, հանրապետության նախագահն ընդգծեց, որ այսօր ստեղծվել են բոլոր բարենպաստ պայմանները, որոնք հնարավորություն են տալիս լիարժեք լուծել ծագող խնդիրները:

Президент Армении встретился с армянской общиной Тбилиси
В гостинице «Tbilisi Marriott Hotel» началась встреча президента Армении Сержа Саргсяна с представителями армянской общины Грузии.
Отметим, что только в Тбилиси проживает порядка 80 тысяч армян.
Президент С.Саргсян предложил присутствующим сразу же перейти к обсуждению существующих проблем и озвучить волнующие их вопросы, особо подчеркнув, что информирован обо всем, что интересует армян Грузии.
В ходе встречи обсуждался широкий спектр вопросов в контексте армяно-грузинских отношений, экономическое и культурное сотрудничество, деятельность Армянского государственного театра им. Петроса Адамяна в Тбилиси, перспективные программы и социальные проблемы.
Следует отметить, что представители армянской общины отметили тот прогресс, который наблюдается в решении озвученных вопросов после каждого визита президента Армении в Грузию.
Президент С.Саргсян в свою очередь подчеркнул, что сегодня созданы все благоприятные условия, необходимые для решения возникающих проблем.
Напомним, двухдневный официальный визит президента Армении Сержа Саргсяна в Грузию начался накануне. В Тбилиси уже состоялась его встреча с грузинским коллегой Михаилом Саакашвили. В рамках визита глава армянского государства проведет встречи также со спикером грузинского парламента Давидом Бакрадзе, Патриархом-Католикосом всея Грузии Илией II.