Ալեքսանդր Մանթաշովին նվիրված ֆիլմի ցուցադրություն Թբիլիսիում
Երեկ Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը` Հայ Առաքելական եկեղեցու վիրահայոց թեմի առաջնորդարանի և Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) միության հետ համագործակցությամբ, Թբիլիսիի «Ամիրանի» կինոթատրոնում կազմակերպեց հայ մեծ վաճառական և բարերար Ալեքսանդր Մանթաշովի գործունեությանը նվիրված վավերագրական ֆիլմի ցուցադրություն: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես եկան Վրաստանում ՀՀ դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը, Հայ Առաքելական եկեղեցու վիրահայոց թեմի առաջնորդ Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը և Արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը:
«Ալեքսանդր Մանթաշյանց. Մեծ հայի խիղճը» վավերագրական ֆիլմի ցուցադրությանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու վիրահայոց թեմի առաջնորդարանի հոգևորականները, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության անդամներն ու Վրաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչները:

Presentation of a film dedicated to Alexander Mantashov
Yesterday the RA Embassy to Georgia together with the Armenian Apostolic Church of the Armenian Georgian diocese and the Union of Manufacturers and Businessmen organized the presentation of a film dedicated to merchant and benefactor Alexander Mantashov, the RA MFA reports.
At the opening ceremony the RA Ambassador to Georgia Hovhannes Manukyan, leader of the Armenian Apostolic Church of the Armenian Georgian diocese Bishop Vazgen Mirzakhanyan and chairman of Union of Manufacturers and Businessmen Arsen Ghazaryan made speeches.
At the presentation of the film were present clergymen of Armenian Apostolic church, members of Union of Manufacturers and Businessmen and other representatives of Armenian community of Georgia.